اخبار فرهنگی و هنری

هم زمان با سالروز اربعین حسینی/ توزیع سربندهای «کلنا عباسک یا زینب»

در سالروز اربعین حسینی صورت می‌گیرد

توزیع هم‌زمان سربندهای «کلنا عباسک یا زینب» در ایران و کربلا

مشای اربعین
 
در روز اربعین حسینی هزاران سربند منقش به «کلنا عباسک یا زینب» در راهپیمایی عزادارن حسینی در ایران و کربلا توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم به عراق، در سالروز اربعین حسینی بزرگترین اجتماع فرهنگی جهان با حضور شیعیان از سرتاسر نقاط دنیا چند روزی است که آغاز شده است.

از لاهور تا سن‌پترزبورگ، از لندن تا تورنتو، از شهرها و روستاهای ایران تا لبنان، فلسطین، پاکستان و افغانستان، از هند و مالزی تا قلب آفریقا، از عربستان، بحرین و کویت تا یمن، مصر و ... شیعیانی هم‌قدم با یکدیگر مسیر نجف تا کربلا را پیاده طی می‌کنند تا در اربعین 1435 هجری قمری در حرم امن حضرت حسین(ع) گرد هم آیند و برای دردانه خدا نوای غم سر دهند.

همه آنان در مسیر پیاده‌روی خود اولین موکب رسمی جمهوری اسلامی ایران که به همت جمعی از دانشجویان و اصحاب فرهنگ و رسانه جمهوری اسلامی ایران برپا شده را می‌بینند و آنچه بر پیشانی همه آنان بسته می‌شود سربندهای «کلنا عباسک یا زینب» در حمایت از شیعیان و مردم سوریه است.

قرار است در روز اربعین حسینی 100 هزار سربند در راهپیمایی عزادارن حسینی از میدان امام حسین(ع) تهران تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) توزیع شود. همزمان با این توزیع 400هزار سربند دیگر در موکب جمهوری اسلامی ایران در عراق توزیع می‌شود.

شعار «کلنا عباسک یا زینب» شعار رزمندگان سوری است که در مقابله با جریانات تکفیری در این کشور می‌جنگند. این شعار موجب شد تا تشکل‌های مردمی به کمک نیروهای نظامی سوریه آمده و با شورشی‌ها وتروریست‌ها در این کشور بجنگند. دفاع از حرم مطهر حضرت زینب(س) محور، نماد و انگیزه‌ای مضاعف برای دفاع مردمی از سوریه  شد.

 

نوشتن دیدگاه

لطفا نظرات را کوتاه بنویسید و از الفاظ مناسب استفاده کنید تا امکان انتشار آن را داشته باشیم و یا مجبور به حذف آن نشویم
با تشکر


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 #1 زهرا 1392-10-02 13:15
کلنا عباسک یا زینب!
انشاءالله تا نابودی تکفیری ها و وهابیت کنار هم ایستاده ایم.
نقل قول کردن