اخبار فرهنگی و هنری

کنسرت تک خوانی خواننده زن در جشنواره فجر!

به گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»، در سالی که گذشته است بارها دلسوزان فرهنگی کشور از برپایی کنسرت هایی با خوانندگی زنان و انتشار فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف ابراز گلایه کرده و پاسخ وزارت ارشاد به این نگرانی‌ها صرفا سکوت و بی‌اطلاعی و یا جانبداری از برخی از خوانندگان زن بوده است.

در این میان شبکه‌های بیگانه BBC و VOA تا جایی که توانستند در همراهی با اقدامات وزارت ارشاد به تاریخچه موسیقی زنان و اهمیت آن و ترویج موسیقی و کنسرت خوانندگان زن در این پرداختند.

حالا نگاهی به برنامه ریزی موسیقی فجر نشان می‌دهد که ۷ گروه از خوانندگان زن در فرهنگسرای نیاوران به روی سن خواهند رفت و هر چند اعلام شده است که این اجراها ویژه بانوان بوده اما در موارد مختلفی دیده شده است که اجراها از میانه آن به صورت مختلط ادامه می‌یابد.
اجرای مختلط پری ملکی در ایوان شمس
پری ملکی اولین خواننده زنی بود که بعد از اجرای زنده در شبکه BBC در تالار وحدت روی سن رفت و در حضور وزیر ارشاد به تک خوانی پرداخت و پروژه توجه دولت تدبیر و امید به تک‌خوانی زنان را از همانجا کلید زد.
پری ملکی بر اساس مشخص شدن جدول برنامه‌های جشنواره موسیقی فجر به صورت مختلط در ایوان شمس به اجرای برنامه می‌پردازد.
هر چند مشخص نیست علت توجه ویژه وزارت ارشاد به این خواننده زن چیست اما بسیاری از خوانندگان زنی که به تک خوانی روی آورده اند همگی از همراهان و شاگردان پری ملکی بوده‌اند.
اجراهای پری ملکی به صورت گسترده در رسانه‌ها موجود بوده و وی به راحتی در کشور تک‌خوانی می‌کند.
پری ملکی در تهران به اجراهای اختصاصی در برخی منازل پرداخته و مدت‌ها جهت اجرا در موسیقی فجر به صورت غیرقانونی تمرین کرده است.

شبی ویژه پروین بهمنی

«پروین بهمنی» نیز خواننده محلی قشقایی است که وزارت ارشاد اعلام کرده است که یک شب را از جشنواره فجر به تجلیل از مقام پروین بهمنی اختصاص خواهد داد و پروین بهمنی در این اجرا قرار است لالایی قشقایی را بخواند.

بودجه دولت تدبیر و امید برای اکسترها
پیروز ارجمند مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد از بودجه فوق‌العاده و بی سابقه روحانی به اکسترها خبر داده و گفته است این اقدام نشان‌دهنده میزان توجه رئیس جمهور به موسیقی و اجرای کنسرت است.

نوشتن دیدگاه

لطفا نظرات را کوتاه بنویسید و از الفاظ مناسب استفاده کنید تا امکان انتشار آن را داشته باشیم و یا مجبور به حذف آن نشویم
با تشکر


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید